Usb Bellek Kurtarmak – Kaybolan Verilere Ulaşmak

usb bellketen veri kurtarma

Bozulan ya da virüs giren flash diskler hepimizin başına gelmiştir. Çoğumuzun bu olaya yorumu da flash disk önemli değil belgeleri kurtarsak bari şeklindedir. Usb belge kurtarma normal şartlar altında oldukça zordur. Ama işini bilen bir kişi için oldukça kolaydır.

Usb belge kurtarma işlemini başlamadan önce şunu söylemek gerekir ki bir antivirüs programını sisteminize eklemeniz sizin için yararlı olacaktır. Bir antivirüs programı ile başınıza tekrar böyle bir olayın gelmesini engelleyebilirsiniz.

Sorunu çözmek için sisteminize attrib komutu göndermeniz gerekmektedir. bu işlem için öncelikle başlata girip cmd yazıp aratmanız gerekmektedir. Windows+R bu programı çalıştırır. Sonrasında cd\ yazıp aratmanız gerekmektedir. Daha sonra flash belleğiniz hangi harf ile gösteriliyorsa onu yazıp : işaretini koyup tekrar entera basmanız gerekir.

 Çıkan ekrana da attrib /s /d -r -a -s -h yazıp tekrardan entera basmalısınız. Sonrasında yanıp sönen bir imleç karşınıza çıkacaktır. Bu imlecin alt satıra inmesini beklemelisiniz. Daha sonra flash belleğe girip dosyanızın üstüne tıklamalısınız. Artık dosyalarınızı buradan görmeniz mümkün hale gelir.

Bir cevap yazın