Tıbbi Cihazların Ticareti

iso 9001 belgesi

Tıbbi cihazlar konusunda ticaret yapan firmalara en büyük önerimiz mutlaka belgelerini eksiksiz hazırlamalı ve uluslararası standartlarda bir yönetim anlayışıdır. Özellikle tıbbi cihazlar hiçbir şekilde hataya yer vermeyecek şekilde üretilmeli ve ticarete dökülmelidir. Bu anlamda kalite sahibi olduğunuzu belirtecek çeşitli belgeler ve uzmanlıklar bulunur. ISO 13485 belgesi bunların başında gelmektedir. Sizin işletmenizin uzman bir şekilde profesyonelce üretim ve ticaret yapabileceğini gösteren bu belge mutlaka tüm tıb alanında ticaret yapan firmaların olmazsa olmazıdır.

Yine bu belge gibi işinizi geliştirecek ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarıp bunu kanıtlayabileceğiniz çeşitli sertifikasyonlar bulunmaktadır. Kaizen Sertifikasyon sayesinde ISO 9001 belgesi sahibi olarak istediğiniz ürünlerinizin kalite standartlarını yakalamasını sağlayabilirsiniz. Bu belge Kalite Yönetim Sistemi olarak da işlev görmektedir ve tüm ürünlerinizin üstün kalitede üretildiğini, müşteri memnuniyeti sağladığınızın sembolüdür.


Bunun yanı sıra her işletme ve firmanın mutlaka olmazsa olmazı OHSAS 18001 belgesi sahibi olmanız sizi bir adım öne geçirecektir. Özellikle İş Sağlığı ve İş Güvenliği dünyada her geçen gün üstünde durulan bir konu olmaktadır. Şirketlerin çoğu bu konuda uzmanlar tarafından yönetilmekte ve yönlendirilmektedir.

Siz de profesyonel bir şirket ve şirket yönetimine sahip olmak istiyorsanız mutlaka Kaizen Sertifikasyon ile iletişime geçip ihtiyacınız olanlara yönelmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın