Solar Isıtıcılarda Montaj Seçeneğine Karar Verme

Rüzgarın düşük olduğu bir bölgede yaşıyorsanız solar ısıtıcı için balastlı bir montaj seçin. Balastlı bir montaj ünitesindeki güneş panelleri çatıya, tavandan birkaç metre aşağıda veya yukarıda bir açıyla tutturulur. Balastlı bağlantılar verimlidir çünkü çatıya girmezler ve daha doğrudan güneş ışığı alırlar.

Bu tasarım panelleri havaya uçmaya karşı daha savunmasız hale getirir, bu yüzden rüzgarlı iklimlerde iyi çalışmaz. Genel olarak, balastlı sistemler en ucuz montaj seçeneği olma eğilimindedir. Balastlı sistemler genellikle tüm çatıları kaplar, bu da bakım veya tadilatı zorlaştırabilir.

En Güvenli Montaj Seçeneği

En güvenli seçenek için mekanik olarak takılmış bir montaj parçası satın alın. Mekanik olarak monte edilmiş bir montaj tertibatındaki güneş panelleri, tavana küçük bir açıyla veya 0 açıyla sıkıca tutturulur. Mekanik olarak takılan güneş su ısıtma sistemleri tavan kirişlerine monte edildiğinden sert havalarda iyi çalışırlar. Ayrıca daha az yer kaplarlar ve çatıya sık sık erişmeniz gerekirse idealdirler.

Mekanik olarak takılan bağlantılar daha küçük olduğundan, genellikle çatıda durmaları daha kolaydır. Dengelenmiş ve mekanik olarak bağlanmış montajların avantajları için bir melez seçin. Hibrit montajlar, mekanik olarak monte edilmiş montajlar gibi tavana tutturulur ancak balastlı montajlamalar gibi hafifçe kaldırılabilir veya açılı olabilir.

Panellerinizi çatıya yerleştiremiyorsanız sabit bir montaj parçası seçin. Sabit montajlar gün boyunca güneşi takip eder. Bu, panel konumlarını olabildiğince fazla güneş ışığını emecek şekilde yönlendirir. Güneş paneliniz her gün biraz da olsa gölgeye maruz kalıyorsa, sabit bağlantılar sisteminizin daha fazla enerji dönüştürmesine yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın