Porselen Diş kaplama ve İmplant Tedavisi Çeşitleri

İmplant tedavileri alt çene olarak tabir edilen dişlerini tamamen kaybedip bunun neticesinde protez taşımakta olan hastalar için çok şikayetçi oldukları konuların başında bulunan kemik erimesi olayını ortadan kaldırmaktadır. Burayı tıklayarak diş sağlığınız hakkında daha fazla bilgi alın.

Üst çene olarak bilinen dişlerin hepsinin kaybedilmesi neticesinde protez taşıyan hastalar içinde bu tedavi yönteminin oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Bu durum neticesinde tat almada sorun yaşandığı mide bulantılarının olduğu bilinmektedir. Bu tedavi ile bu sorun da kökten ortadan kalkmış bulunacaktır.

Tedavinin uygulanması ile birlikte daha iyi bir çiğneme performansı olacağı, görüntü bakımından daha estetik bir görünüm olacağı, daha keyifli bir sosyal hayatın olacağı, daha sağlıklı bir yaşam sürüleceği, dengeli beslenme noktasında daha iyi bir sonuç meydana getirdiği bilinmektedir.

Porselen Diş Hangi Konulanda İşe Yaramaktadır?

Porselen diş kaplama diş görünümünün doğal görünümüne kavuşması adına yapılan bir işlemdir. Kullanılan ürün porselen olmasının sebebi dayanıklı olması ve bunun ile birlikte normal diş rengine en uygun rengin porselende bulunması sebebiyledir. Kaplama 3 şekilde yapılabilmektedir. Bunlar, seramik porselen ya da metal diş olarak dişlerin kaplaması yapılmaktadır.

Bu kaplamaların tamamında ana madde olarak porselen kullanılmaktadır. Burada ki fark desteklenen ürünlerin farklılık göstermesidir. Kaplama renkleri arasında seçim yapılması da mümkün olmaktadır. Hastanın istediği rengi seçmesi mümkün olmaktadır.  Bu seçenekler arasında tercihi doktor da yapabilir. Kişinin diş yapısına uygun olan tercihin doktor tarafından sunulması da mümkündür.

Bir cevap yazın