Polimer Kanal Nedir? Ne İşe Yarar?

polimer kanal

Yunancada polimer kelimesinin anlamı, “birden çok birimin bir araya gelerek meydana getirdikleri yeni yapı” olarak ifade edilmektedir. Günümüzde geçekleştirilen drenaj işlemleri için kullanılan kanallardan biri olarak karşımıza çıkan polimer kanal, parklar, spor sahaları ve bunun gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Polimer Kanal Nedir?

Günümüzde atletizm sahası, park ve bunun gibi sentetik tabana sahip olan alanların inşasında drenaj kanalı yapabilmek için kullanılan ürünlerden biri de polimerdir. Zemin kaplamalarında mevcut bulunan sentetik polimer tabanlı bileşenlere göre değişiklik gösterebilen bu kanallar, beton üretimi tarzında bir işleme tabi tutularak üretilmektedir.

Polimer Kanal Ne İşe Yarar?

Çeşitli malzemelerden üretilen polimer kanal, genelde ızgaralı olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda su kanalı olarak da bilinen bu kanallar, yer aldığı alandaki fazlalık suyun bu kanal aracılığı ile su toplama alanlarına taşınmasını sağlamaktadır. Bu sayede çevresindeki yapıların, sahaların, parkların ve bunun gibi alanların sudan zarar görmesini engelleyebilmektedir. Ayrıca diğer kanallarda olduğu üzere polimer kanal üzerinde rogar kapağı bulunmamaktadır.

Bu alanda faaliyet gösteren şirketlerden Karaköy Drenaj, çeşitli drenaj sistemleri ile alakalı pek çok hizmet sunabilmektedir. Her türlü drenaj hizmetleri ve gerekli bilgi için karakoydrenaj.com adresini ziyaret edebilir ya da 0212 238 92 24 numaralı iletişim hattı üzerinden yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın