İnşaat Asansörleri ve Yük Asansörleri

Bir şantiyede, inşaat asansörü, insanları, ekipmanı ve malzemeleri gitmeleri gereken yere götürme kabiliyetinde kritik bir rol oynamaktadır. Özel erişim ihtiyaçlarınız için güvenli ve uygun inşaat asansörlerine sahip olmak önemlidir.

Hangi İnşaat Asansörleri Sizin İçin Uygun?

Hangi tip inşaat asansörünün işiniz için uygun olduğunu belirleyen çeşitli faktörler vardır. Aşağıda şantiyeler için en sık kullanılan vinç ve asansör tipleri yer almaktadır.

Genel İnşaat Asansörü Ve Platformu

Bu asansörler ve yük asansörleri, orta ve yüksek katlı yüksekliklere erişim sunar. Birkaç yüz ile birkaç bin metre arasında herhangi bir yere taşıyabilirler. Asansörler, portatif makaslı platformlar kadar basit veya monte edilmiş iskele vinçleri kadar özelleştirilmiş olabilir.

Endüstriyel Asansörler

Bunlar inşaat vinçlerine benzer, ancak çoğu zaman güvenlik mekanizmaları, hava ve çevre korumasını ve daha fazlasını eklemiş durumdadır. Endüstriyel asansörler sert hava koşullarına maruz kalmaya karşı koruma sağlayabilir ve kimyasal veya tehlikeli malzemeler gibi zorlu ortamlara dayanacak şekilde inşa edilebilir.

Bu asansörler daha fazla kişiselleştirme eğilimindedir ve tasarımlarında ve konfigürasyonlarında büyük farklılıklar gösterebilirler. Genelde hem personeli hem de malzemeleri taşımak için tasarlanmıştır.

Malzeme Kaldırma Aletleri

Yaygın olarak vinç asansörleri olarak bilinen bu geçici asansörler, endüstriyel ve ticari inşaat uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanılabilir malzeme vinci çeşitleri çok değişkendir. Küçük alanlardan, beton vibratörü sığacak küçük asansörlerden binlerce kilo yük taşıyabilen büyük asansörlere kadar uzanırlar. Beton vibratörü ürünleri için şurayı tıklayın.

Taşıma Platformları

Genel olarak kazan asansörleri olarak da bilinen bu geçici asansörler, endüstriyel ve ticari inşaat projelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanılabilir malzeme vinci çeşitleri çok değişkendir. Küçük alanlara sığacak şekilde yapılan küçük asansörlerden, binlerce kilo kaldırma kapasitesine sahip büyük asansörlere kadar değişebilir.

Bir cevap yazın