Ginsen Tablet Üretim Aşamaları

ginseng tablet

Koresan Sağlık tarafından, Tarım ve gıda Bakanlığınca onaylı olarak uzun yıllardır ginseng tablet satışı yapılmaktadır. Söz konusu ürünün üretimi ve ambalajlanmasına kadar her aşama firma tarafından yapılmaktadır.

Doğal ve kaliteli kore ginsengi üretimi yapan firma, faaliyetlerini Gaziantep şehrinde 9000 m2lik alanda sürdürmektedir. Ginseng bitkilerinin yaklaşık 6 yıl üretimi, toplanması, temizlenmesi ve ayrıştırılması işlemleri sonrası, özenle seçilen kore ginsengleri ekstrak makinelerinde koyularak her defasında 8 saatlik sürelerle 4 defa kaynatılmakta ve ekstraktı çıkarılmaktadır.

Elde edilen ekstraklar, yardımcı maddeler ile karıştırılır ve bu hammadde 60-70 derece de kurutulur. Daha sonra ise steril bir şekilde ayrıştırılır.  Kurutulmuş olan hammadde, sterilize tabletleme makinasına konarak tabletlemesi yapılır. Tabletlenen ürünler, mühürlü olarak 80 adetlik şişelere paketlenebilir. Aynı zamanda şişe dışına da ek olarak güvenlik etiketi yapıştırılır.

Bu şekilde güvenli, steril, doğal ve kaliteli ginseng tablet üretimi tamamlanmış olur. İnsan vücudu için çok faydalı olan ve takviye ürün olarak değerlendirilen ginseng köklerinin birçok faydaları vardır. Bu faydalar temel olarak; vücudun direncini güçlendirmek, basit ve ciddi hastalıklara yakalanma riskini azaltmak olarak belirtilebilir.

Koresan Sağlık online web sitesi olan https://ginsengtablet.com/ginseng-tablet-uretimi adresinden de üretim aşamalarını detaylı şekilde incelemeniz mümkündür.

Bir cevap yazın