Deneme dalışı nasıl yapılır?

Eğitmenler dalış işlemi başlamadan önce dalıcı adayına belirli bir süre dalış ile ilgili bilgileri aktarır. Suyun altında haberleşme işaretlerini, nasıl hareket edileceğini, canlıları, herhangi bir problemle karşılaşıldığında nasıl davranılacağı hakkında önceden bilgi verilir. Dalışeğitimi ilk başta zor gelebilir. Olayları kavradıkça keyifli hale gelecektir. Https://www.aktivido.com/tr-tr/category/dalis–105 adresinde de bulabileceğiniz gerekli bilgilendirmeler yapıldıktan sonra eğitmen ve öğrenci yaklaşık yarım saat deneme dalışı gerçekleştirir. Daha sonra eğitmen ile öğrenci yapılan deneme dalışının nasıl olduğuyla ilgili sohbet edilir.

Dalışta gerçekleşen olumsuz yanlar belirlenir ve diğer seferdeki dalışta bu hata yapılmaması istenir. Bu aşamadan sonra öğrenci dalış eğitimi alıp almama konusunda kararını kesinleştirerek gerekli adımlar atılır.  

Yamaç Paraşütü Fethiye’de Yapılır 

Ülkemizin çok güzel doğa zenginlikleri bulunmaktadır. Ölü deniz sadece dinlenme turizmi için değil diğer bir çok etkinlik için uygundur. Fethiye yamaç paraşütü bölgenin en aksiyonlu sporudur. Çoğu sporsever özellikle yaz aylarında bu sporu yapmak için Fethiye’ye gelmektedirler. Yaz aylarında Ölü Denizi ziyaret ettiğinizde hemen hemen her zaman üzerinizden uçan kanopiler görme olasılığınız çok yüksektir.  

Fethiye bir çok spor dalı için çok güzel yerlere sahip. Yamaç paraşütü yapan kişiler gökyüzünde hafifçe süzülerek sahile imiş yaparlar. Eğlenceli bir spor olan yamaç paraşütü Fethiye’de havanın güzel olduğu her zaman yapılabilir. Yamaç paraşütü yapan sporcular Fethiye’ye ayrı bit güzellik ve manzara katmaktadır. 

Bir cevap yazın