Almanya Vize Başvurusunda Bulunacakların Dikkatine!

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının herhangi bir nedene bağlı olarak Almanya’ya giriş yapabilmeleri için Almanya vizesi almaları zorunlu kılınmıştır. Bir kere alacağınız Almanya Schengen vizesi ile Schengen bölgesi ülkelerine rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Alınması gereken vizenin türü ve hazırlanması gereken evrakların içeriği seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle yanlış işlem yaparak vize başvuru sürecini uzatmamak için yetkili merkezlerden destek ve bilgi alabilirsiniz.

Https://almanyakonsoloslugu.net/aile-birlesimi sayfasından bizi takip eden tüm vatandaşlarımıza Almanya vizesi ve almanya aile birleşimi hakkında detaylı bilgiler sunuyoruz. Vize başvurularını yapmadan önce detaylı bilgiler almanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü yapılacak yanlış işlemler ve hazırlanacak eksik evraklar nedeni ile vize başvurusu reddedilebilir. Bu durumda yeniden başa dönerek işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir.

Almanya Konsoloslukları ülkemizde 3 şehirde bulunmaktadır. Bu nedenle yoğunluk olması muhtemeldir. Bu yoğunluğu azaltmak ve vatandaşların işlemlerini daha hızlı ilerletmek isteyen Almanya Konsolosluğu İdata başvuru merkezini vize işlemleri için yetkilendirmiştir. Başvuru evraklarını hazırlama ve başvuruyu yapma konularında yardımcı olan bu merkezin vize değerlendirme yetkisi yoktur.

Bir cevap yazın